Biz Kimiz ?

Türkiye'de bilimin önemini herkese kavratmak için bir araya gelen, üs olarak Yıldız Teknik Üniversitesini kullanan, geleceğin bilim insanlarını erken yaşta buluşturmaya çalışan öğrencileriz ! 

Neredeyiz ?

Genel olarak Yıldız Teknik Üniversitesindeyiz. Ancak sürekli geziyoruz, bilim ve matematik neredeyse biz ordayız !

Ne Yapıyoruz ?

Çalışıyoruz 

Haftanın neredeyse her günü bir çalışma grubumuz bir yerlerde bilim çalışıyor oluyor, dedikodulardan, o ne goldü be’lerden, bugün ne giysem muhabbetlerinden kurtulup biraz olsun bilim konuşuyoruz. Fularlarımızla katıldığımız bu buluşmalarda yeri geliyor Öklid'in kemiklerini sızlatıyor yeri geliyor kafa naklini sorguluyoruz. Yapay etin vejetaryenler için durumunu tartışıp amacımızdan da sapıyoruz, matematik tarihinin çözülememiş problemlerini düşünerek haddimizi de aşıyoruz. Tabii ki havada kalmıyor !

Fanzinimiz var, Matesis !

Tüm bu samimi sohbetlerimizin sonunda samimiyetimizi hiç kaybetmeden tartışmalarımızı yazıya döküyoruz. Başlangıçta online paylaşmayı düşündüğümüz sohbetleri fanzin haline getirip ele avuca sığar hale getirmeye karar verdik. Fanzine ulaşabileceğiniz yerleri öğrenmek için -önermesek de pdf'de isteyebilirsiniz- ytubmk2017@gmail.com'a hani benim fanzinim yazıp gönderebilirsiniz.

Belgesel İzliyoruz 

Hep okuyoruz hep yazıyoruz, biraz da izleyelim, azcık soluklanalım diyoruz, her hafta bir gün hep birlikte seçtiğimiz bir belgeseli izliyoruz. 

VE !

Pİ GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ

14 Mart'ta !